Školský rok 2018/19

Týždeň plný súťaží dal matematickým mozgom nášho gymnázia poriadne zabrať!

Štyri matematické súťaže v priebehu 7 dní? To sa len tak často nevidí! Naši šikovní študenti si však so všetkými opäť hravo poradili a dokázali, že o matematiku je na Hodžovom gymnáziu stále veľký záujem.
Naša „Tour de matematika“ začala 21. 3. 2019, kedy sa konala populárna medzinárodná súťaž – Matematický klokan. Neľahkými úlohami potrápi logické myslenie aj tých najzdatnejších matematikárov, no študenti z tried osemročného a štvorročného štúdia sa nevzdávali a poctivo bojovali. Výsledky zatiaľ ešte nie sú známe, no už teraz vieme, že zlé rozhodne nebudú!
Mozgové bunky študentov si ešte nestihli ani poriadne oddýchnuť a hneď na druhý deň už museli opäť fungovať na plné obrátky – 10 žiakov stredoškolského štúdia 22. 3. 2019 vycestovalo do Košíc, kde sa konal matematický Náboj. Naše gymnázium dokonca organizuje matematický Náboj pre základné školy, študenti všetkých ročníkov tak s ním majú bohaté skúsenosti. Úlohou súťaže je počas 120 minút vyriešiť čo najviac úloh.
Po pár dňovej odmlke matematický maratón pokračoval na mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši, ktorý hostil okresné kolo Pytagoriády pre žiakov 6. – 8. triedy, respektíve prímy až kvarty. Našu školu reprezentovalo 9 žiakov prímy, 10 žiakov sekundy a 9 žiakov tercie, ktorí dokázali, že aj našich najmladších študentov matematika baví. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili 8 žiaci – Adam Droppa, Tereza Šimonová, Radovan Milan, Lucia Martišová, Linda Kráľová, Ema Nahálková, Viktor Valient a Damián Beňo. Gratulujeme!
Záverečnou etapou matematického maratónu bola súťaž MatX, do ktorej sme sa zapojili 4 štvorčlennými tímami tvorenými žiakmi 7. – 9. ročníka. MatX je česko-slovenská súťaž, v ktorej tímy žiakov počítajú netradičné matematické príklady.
Ani po úspešnom konci „Tour de matematika“ naši žiaci nespia na vavrínoch, už 2. 4. 2019 opäť vycestovali za matematikou, tentokrát do Žiliny na krajské kolo matematickej olympiády kategórií B a C a 9. 4. ich čaká okresné kolo matematickej olympiády kategórií Z6, Z7 a Z8. Držíme palce!

  • IMG_20190322_105014
  • IMG_20190328_093707
  • IMG_20190328_093805
  • IMG_20190328_093855
  • fotoKLOKAN
  • img488
  • img489

Additional information