"Fotografia zabudnutých pamiatok Liptova" - pozvánka na prezentáciu - 19. júna 2026
Aj v tomto školskom roku uskutočnila Školská online liga, do ktorej sa zapojilo družstvo našej školy, ktoré tvorilo 12 žiakov z tried príma, sekunda a tercia. Počas 20 týždňov sa žiaci vo svojom voľnom čase vždy vo štvrtok podvečer pravidelne pripájali a odohrávali online partie so svojimi rovesníkmi .
Ich vytrvalosť a nasadenie priniesli výborný výsledok – v silnej konkurencii sa im podarilo získať celkové 3. miesto spomedzi 40 zúčastnených tímov. Organizátor ligy dnes osobne odovzdal víťazný pohár v prítomnosti riaditeľa školy. Trofej prevzal vedúci družstva Alex Moravčík.
Na úspechu sa podieľali títo žiaci:
Všetkým žiakom srdečne blahoželáme k dosiahnutému úspechu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme im veľa ďalších úspechov v budúcnosti.
V piatok 22. mája 2026 sme vo veľkej zasadačke Mestského úradu slávnostne odovzdali našim absolventom maturitné vysvedčenia a zároveň ocenili najúspešnejších z nich.
Pre viac fotografií kliknite na "Čítať ďalej".
Čítať ďalej: Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení - 22. mája 2026
Dňa 28. mája 2026 sa uskutočnilo zážitkové podujatie pre škôlkárov. Deti strávili príjemné dopoludnie vonku, v krásnom prostredí pri Jaloveckom potoku, kde mali možnosť objavovať tajomstvá okolitej prírody.
Naučili sa množstvo zaujímavostí o živote bobrov, o stavaní hrádzí a na vlastné oči uvideli bobrovisko. Počas prechádzky spoznali typické stromy a kry rastúce pri vode. Na ďalšom stanovišti sa hravou formou učili o žabkách a ich vývine. Mimoriadnym zážitkom bolo pozorovanie lariev bezstavovcov voľným okom aj pod mikroskopom.
Nechýbali ani jednoduché pokusy – škôlkári si vyskúšali, ako funguje fotosyntéza a spoznali skupenstvá vody, čím si rozšírili svoje vedomosti o prírodných javoch.
Podujatie zorganizovali: LVS, a. s., SPOMPaJ a dievčatá z 1.A a kvarty Gymnázia M. M. Hodžu, ktorým patrí veľké poďakovanie za výborne pripravený program. 68 škôlkárov z troch škôlok si odnieslo nielen nové poznatky, ale aj množstvo pekných zážitkov z pobytu v prírode.
Dňa 2. júna 2026 sa v Martine na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 29, ročníka literárnej súťaže Paulinyho Turiec.
S radosťou informujeme, že naša žiačka Ema Jarná (1.A) dosiahla v tejto súťaži výrazný úspech. V kategórii stredných škôl – poézia obsadila krásne 2. miesto za svoju báseň s názvom Einstein v hlave.
Slávnostné vyhlásenie prebiehalo v príjemnej a inšpiratívnej atmosfére. Súčasťou programu boli aj ukážky z ocenených literárnych prác, ktoré zaujali originalitou aj umeleckou kvalitou. Po oficiálnej časti nasledovali individuálne stretnutia a konzultácie s porotcom, PhDr. Milanom Gondom, ktoré poskytli účastníkom cennú spätnú väzbu a odborné podnety pre ďalšiu tvorbu.
Eme srdečne blahoželáme k dosiahnutému úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Veríme, že jej úspech bude motiváciou aj pre ostatných aktívnych študentov, aby rozvíjali svoj talent a venovali sa vlastnej literárnej tvorbe – či už poetickej, alebo prozaickej.
Svoju tvorbu môžete prezentovať aj na stránkach školského časopisu. Zároveň neváhajte osloviť svojich učiteľov slovenského jazyka, ktorí vám radi pomôžu s výberom vhodnej literárnej súťaže, do ktorej môžete prihlásiť svoje príspevky.
Vo štvrtok 7. mája 2026 naša škola hostila tradičné atletické preteky "O pohár riaditeľa školy". Na štart sa postavilo množstvo pretekárov zo stredných škôl z Liptovského Mikuláša spolu s tímom nášho družobného Gymnázia Kroměříž.
Po odsúťažení všetkých disciplín sa na prvom mieste ocitli naše dievčatá so ziskom 681 bodov, druhé miesto získali študentky z Gymnázia Kroměříž s 532 bodmi a 3. miesto s počtom bodov 410 obsadili žiačky Evanjelickej spojenej školy Liptovský Mikuláš.
Rovnako dobre sa darilo aj našim chlapcom, ktorí v náročnej konkurencii obsadili vznikajúce druhé miesto s počtom 673 bodov, hneď za žiakmi Gymnázia Kroměříž, ktorí mali na svojom konte 686 bodov. Tretie miesto patrilo študentom z Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši, ktorým sa podarilo nazbierať 589 bodov.
Veľké poďakovanie patrí profesorom a profesorkám telesnej výchovy, ktorí sa podieľali na príprave tohto podujatia, ale aj študentom a všetkým zúčastneným, ktorí dopomohli k organizácii tohto jedinečného dňa. Všetkým súťažiacim gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.
Emma Kmeč (III. A) a Jakub Holiga (Septima)
Viac fotografií z tohto dňa si môžete prezrieť po kliknutí na "Čítať viac".
Čítať ďalej: Atletické preteky "O pohár riaditeľa školy" - 7. mája 2026
V stredu 1. apríla 2026 sa v našej útulnej telocvični konal tradičný Veľkonočný volejbalový turnaj, ktorého sa zúčastnila každá trieda s výnimkou prvých štyroch tried osemročného štúdia. Turnaj priniesol krásne volejbalové momenty, ale najmä dobrú náladu, pozitívne myšlienky a športového ducha.
Víťazstvo si odniesol tím Sexty (Hradský, Kožuškaničová, Machová, Mokrý, Skerlová, Uličný, Zimáni), ktorému sa takto podarilo v tom istom roku vyhrať Vianočný aj Veľkonočný volejbalový turnaj.
Na druhom mieste skončili reprezentanti IV. A (Jančuška, Korčeková, Lipovská, Móres, Pozor, Ohraďan, Šubjaková, Šuchtár), ktorá naopak doteraz vo volejbale až taká úspešná nebola.
Zápas o tretie miesto medzi IV. B a I. A vyhralo družstvo IV. B (Balážová, Benčová, Hollá, Karas, Krčmáreková, Chlebíková, Staroň, Štefaniak).
Jakub Holiga, Septima
Viac fotografií z tohto dňa si môžete prezrieť po kliknutí na "Čítať viac".
Verejná zbierka Nadácie Detského kardiocentra „SRDCE JE ŽIVOT 2026“ vytvorila priestor pre ľudskú solidaritu. Symbol zbierky malé červené srdiečko spájal ľudí naprieč celým Slovenskom. Aj v treťom ročníku zbierky dobrovoľníci šírili povedomie o srdcových ochoreniach malých pacientov v Detskom kardiocentre pri NÚSCH v Bratislave. Zdravie detí je jednou z najcitlivejších tém a rodiny detí s ochorením srdca čelia náročným situáciám. Preto každá forma podpory je mimoriadne dôležitá.
Ďakujeme našim dobrovoľníkom, že pomáhajú tam, kde to má zmysel!
Na zbierke sa podieľali: Patrícia Spišáková, Anna Hriadelová, Richard Čerevka, Jakub Fris z I. B, Kristína Machová, Zuzana Zimáni zo Sexty, Darina Repová, Sabína Szuperáková z III. A, Ema Korenková, Veronika Kertészová z III. B.
Koordinátorka zbierkových aktivít Hollá Marcela
Redakcie školského časopisu GUČ (Gymnazistom Určený Časopis) vydala ďalšie - májové číslo.
Prajeme príjemné čítanie.
V našej práci SOČ sme sa snažili metódami štatistickej analýzy zistiť vzťah medzi spotrebou plynu na našej škole a meteorologickými premennými. Konečným cieľom bolo posúdiť či sa nám darí znižovať spotrebu tepelnej energie pri porovnateľnom priebehu počasia
Zistili sme, že spotreba plynu najviac závisí od priemernej teploty v daný deň. Na druhom mieste to bol ešte príkon krátkovlnného žiarenia. Táto závislosť sa dá vyjadriť vzorcom:
Spotreba Plynu = -222,25 . PriemernáTeplota - 38,82 . PríkonKrátkovlnnéhoŽiarenia + 3671,45
Rozdiel medzi takto vypočítanou spotrebou plynu a skutočnou nevieme vysvetliť počasím. Musel teda vzniknúť inými vplyvmi (vetraním a inými prevádzkovými činiteľmi a rôznymi náhodnými činiteľmi).
Keď sme porovnali tento "nevysvetlený rozdiel" za jednotlivé mesiace medzi sezónami 2023/24, 2024/25 a 2025/26 (jediné sezóny, za ktoré máme podrobné údaje), zistili sme, že oproti sezóne 2023/24 klesol v oboch nasledujúcich sezónach o 8% . Veríme, že aspoň sčasti to spôsobili aktivity v rámci programu Zelená škola.
K. Kubík, J. Rigg, J. Vráblik II. A
V dňoch 20. - 24. 4. 2026 sa študenti Septimy, Sexty a II. A tradične vydali na exkurziu do Švajčiarska. V priebehu štyroch dní sme spoznávali hlavne záhady vedy a techniky, napr. prostredníctvom návštevy vedeckého interaktívneho centra Technorama vo Winterthur. Na vlastnej koži sme si mohli vyskúšať pokusy spojené so svetlom, elektrinou, vodou, pohybom, ... Hlavným cieľom exkurzie bola ale návšteva známej švajčiarskej organizácie pre jadrový výskum - CERNu. Vďaka komentovanej prehliadke sme mali šancu naučiť sa ako prebieha výskum častíc od skutočných vedcov-profesionálov a prejsť sa po priestoroch, pod ktorými prebiehajú samotné zrážky častíc.
Okrem vedy sa časť exkurzie venovala aj švajčiarskej kultúre a samotnej krajine. Počas celého výletu bolo možné vďaka krásnemu počasiu obdivovať spoza okna autobusu horizont Álp a mestá a dedinky s farmami na ich upätí. Nemohla chýbať ani prechádzka a obhliadka monumentov v meste Ženeva, a na ďalší deň aj prehliadka syrárne Gruyère a čokoládovne Cailler, odkiaľ len málokto odišiel s prázdnymi rukami.
Cesta domov bola dlhá a horko-sladká, no nakoniec sme sa vrátili v plnom počte a veľmi spokojní.
Touto cestou by sme sa radi poďakovali nášmu pedagogickému sprievodu, p.p. Žiakovej, p.p. Hazuchovej a p.p. Brownovej. Ďakujeme Vám za Vašu ochotu, trpezlivosť a dôveru.
Tereza Šuchaňová, Septima
Viac fotografií si môžete prezrieť po kliknutí na "Čítať viac".
Dňa 14. mája 2026 sa na opäť na pôde Gymnázium Michala Miloslava Hodžu uskutočnilo krajské kolo Chemickej olympiády, tentokrát v kategórii C, určenej pre žiakov 1. ročníka gymnázií a kvinty osemročných gymnázií. Veľmi nás teší, že organizátorom tohto významného podujatia sme mohli byť opäť práve my a privítať na našej škole mladé chemické talenty z celého Žilinského kraja.
V krajskom kole si svoje vedomosti a zručnosti zmeralo 30 najlepších mladých chemikov z celého kraja. Súťažiaci museli preukázať nielen kvalitné teoretické vedomosti, ale aj praktické laboratórne zručnosti pri riešení náročných experimentálnych úloh. Chemická olympiáda každoročne ukazuje, že medzi mladými ľuďmi sú študenti, ktorí sú ochotní venovať svoj voľný čas vede, objavovaniu a rozvíjaniu svojho talentu.
Všetci účastníci si zaslúžia veľké uznanie. Už samotná účasť v krajskom kole je dôkazom ich vytrvalosti, systematickej práce a nadšenia pre chémiu. Každý z nich patrí medzi najlepších mladých chemikov v Žilinskom kraji – bez ohľadu na konečné umiestnenie.
Našu školu reprezentovala Timea Sajtaková, ktorá sa umiestnila na peknom 19. mieste.
Prví traja úspešní riešitelia boli ocenení diplomom a darčekovou poukážkou do kníhkupectva ako poďakovaním za ich výnimočné vedomosti, úsilie a lásku k vede.
Keďže išlo o posledné krajské kolo Chemickej olympiády v tomto školskom roku, chcela by som sa ako krajská predsedníčka Chemickej olympiády pre Žilinský kraj úprimne poďakovať všetkým kolegyniam z hodnotiacej komisie za ich obrovskú pomoc, zodpovedný prístup, ochotu a výbornú spoluprácu počas celého ročníka olympiády. Veľmi si vážim čas, energiu a odbornosť, ktoré tejto práci venujú.
Poďakovanie patrí aj pedagógom, ktorí svojich študentov vedú k zvedavosti, samostatnosti a láske k prírodným vedám. V neposlednom rade ďakujeme samotným súťažiacim za ich odhodlanie, chuť objavovať a odvahu prijímať nové výzvy.
Veríme, že práve takéto podujatia pomáhajú mladým ľuďom objaviť krásu chémie a možno aj ich budúce životné smerovanie.
PaedDr. Jana Odleváková
Viac fotografií si môžete prezrieť po kliknutí na "Čítať viac".
Čítať ďalej: Mladé chemické talenty sa stretli na krajskom kole Chemickej olympiády - 14. mája 2026
Na jar 2025 našu školu oslovila dm drogéria s ponukou na podporu environmentálneho projektu. 15. apríla 2025 bola otvorená nová predajňa na Revolučnej 1 v Liptovskom Mikuláši a firma sa rozhodla darovať GMMH 30 % obratu z prvého dňa otvorenia predajne na podporu projektu „Biodiverzitná lúka“.
Postupne sme upravili pozemok pri chodníku a osadili nádrž na dažďovú vodu, vysadili kvety a dnes sa už môžu študenti aj okoloidúci kochať kvitnúcou nádherou rozkvitnutých tulipánov a iných cibuľovín. V lete tam vykvitnú lúčne kvety. Plocha bude okrem estetického účelu slúžiť aj na edukačné aktivity, svoje útočište tam nájde aj množstvo užitočného hmyzu.
V piatok 8. mája 2026 sme sa lúčili s našimi maturantmi. Naposledy zasadli do lavíc gymnázia, aby dostali posledné koncoročné vysvedčenia, rozlúčili sa s ostatnými žiakmi posledným bujarým pochodom po hlavnej chodbe a následne sa oficiálne rozlúčili s učiteľským zborom. Žiaci, ktorí pracovali nad rámec svojich povinností dostali pochvaly. Symbolickým zvonením sme každého vyprevadili na akademický týždeň, po ktorom ich 18. - 21. mája 2026 čakajú ústne maturitné skúšky.
Viac fotografií z tohto dňa si môžete prezrieť po kliknutí na "Čítať viac".
Čítať ďalej: Slávnostná rozlúčka s maturantmi - 8. mája 2026
V dňoch 11. – 15. mája 2026 prebehla na Slovensku zbierka Modrý gombík UNICEF 2026, ktorá je zameraná na pomoc hladujúcim a podvýživeným deťom v najchudobnejších a krízou zasiahnutých regiónoch sveta.
Hlavným cieľom zbierky je boj proti akútnej podvýžive detí prostredníctvom financovania dodávok terapeutickej výživy, zdravotnej starostlivosti a základnej pomoci, ktoré zachraňujú životy detí ohrozených hladom.
Arašidová pasta zachraňuje životy. Pomoc smeruje do krajín s vážnymi humanitárnymi krízami (napr. Južný Sudán, Keňa, Afganistan, Ukrajina a vybrané oblasti Blízkeho východu), kde UNICEF realizuje programy Humanitarian Action for Children.
Tento rok je 20. ročník kampane, ktorá poukazuje na to, že podvýživa patrí medzi najrozšírenejšie a najzávažnejšie problémy sveta. Čísla hovoria, že každých 60 sekúnd zomrie na podvýživu jedno dieťa. Pričom už 3 Eurá nasýtia v jeden deň tri podvýživené deti.
Modrý gombík 2026 spája verejnosť v podpore, aby deti dostali jedlo, liečbu a šancu prežiť.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť a všímajú si problémy druhých.
Ďakujeme našim dobrovoľníkom: Tereze Ortutayovej, Marianovi Blšákovi, Lili Ivanovej, Patrícii Hollej, Anne Šiarnikovej, Michaele Chebanovej, Matiasovi Kubáňovi, Tobiasovi Hvizdošovi.
Marcela Hollá, koordinátorka dobrovoľníckych zbierok
V utorok 12. mája inštitút DAPHNE organizoval v Krajskej knižnici v Žiline podujatie Veda na školách – bádanie nás baví pre žiakov, učiteľov a verejnosť. Naše dievčatá sa chopili iniciatívy a pod vedením pani profesorky Ďaťkovej si pripravili dva interaktívne workshopy.
Ema Jarná a Alžbeta Handriková z 1.A odprezentovali niekoľkomesačný výskum Jaloveckého potoka, predstavili fyzikálne, chemické vlastnosti vody, vysvetlili, čo je biomonitoring, ako sa určuje kvalita vodného toku. Počas praktickej aktivity naučili prítomných pomocou merania pH a konduktivity rozoznať pitnú vodu z kohútika od minerálky a vody zo studne. Účastníkov workshopu zaujali vodné bezstavovce a ich larvy žijúce na dne potokov a riek.
Druhý workshop sa niesol v znamení fascinujúceho sveta vtákov. Paulína Ďaťková a Aneta Ďurišová z 2.B pripravili tému Naši vtáčí susedia. Najprv predstavili svoj výskum vtáčích druhov v areáli nášho gymnázia, charakterizovali zistené druhy vtákov a ich hniezdne nároky. Zdôvodnili svoj zámer venovať sa dutinovým hniezdičom, vyrobiť im búdky “na mieru“ a pokúsiť sa ostatným žiakom dať do pozornosti, že vtáky sú dôležitým ukazovateľom biodiverzity územia. Na záver sa venovali zvukovým prejavom a poznávačke vtákov
Ďakujeme všetkým, ktorí spolu s nami objavovali tajomstvá sveta. Veríme, že sme v mnohých zapálili iskru zvedavosti, pretože bádanie nás skutočne baví!
Som rada, že aj tento rok v sa nám v spolupráci so školou a sponzormi podarila zas jedna pekná a dúfam, že aj chutná desiata. Ďakujem za pomoc šikovným a zručným pomocníkom, ktorí krájali, natierali, nalievali, ponúkali a nakoniec všetko upratali. Ďakujem Romanke Baďovej, Tomášovi Cibuľovi, Sonke Guothovej a Tomášovi Jančuškovi z 1.A , Paulinke Ďaťkovej a Anetke Ďurišovej z 2.B.
Eva Kelovská. vedúca školskej jedálne
Dňa 12. mája 2026 sa uskutočnilo v CVČ v Liptovskom Mikuláši okresné kolo speváckej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2026.
Gymnázium M. M. Hodžu úspešne reprezentoval žiak triedy príma Damián Vyoral, ktorý obsadil 3. miesto vo svojej kategórii. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.
Poďakovanie patrí aj Jurajovi Zvarovi z triedy septima za hudobný sprievod na akordeóne.
Obidvom prajeme veľa ďalších hudobných úspechov!
Predmetová komisia Umenie a kultúra
V pondelok 16. apríla 2026 sme vyhodnotili celoškolskú súťaž "O najlepšie vetrajúcu triedu" a odovzdali ceny. Cieľom súťaže bolo naučiť sa vetrať vo vykurovacom období efektívne - nárazovo vyvetrať vzduch otvorením veľkých okien, ideálne s prievanom a nie vetračkami, pootvorenými celé hodiny.
Používanie vetračiek sme sledovali kamerou a následne podľa rozvrhu overovali, ktorá trieda mala v danej učebni hodinu.
Prvé miesto si počas celej súťaže udržala Tercia, ktorej sa podarilo vyvetrávať teplo vetračkou iba raz za celý súťažný mesiac. Zaslúžene teda získala ceny pre víťazov - tortu, týždeň bez úloh a možnosť výberu triedy na budúci školský rok.
Na druhé miesto sa hneď v druhom týždni súťaže prebojovala Septima. Efektívne vetranie im ležalo na srdci a skóre im kazili najmä delené hodiny s inými triedami. Za druhé miesto získali tortu a Neskúšajka.
Výborne sa v súťaži držala aj Sexta, ktorá skončila na treťom mieste a vybojovala si Týždeň bez úloh a Príma (4. miesto - Neskúšajko).
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a veríme, že získaná zručnosť efektívne vetrať nám zostane aj keď súťaž sa už skončila.
Tibor Patay
koordinátor programu Zelená škola na GMMH
Celoslovenské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku sa aj tento rok uskutočnilo v Bratislave a naša škola v ňom mala bohaté zastúpenie. Po víťazstve v krajskom kole si postup a súťaž s tými najlepšími študentmi francúzskeho jazyka z celého Slovenska vyskúšali Ema Macková z kvarty, Barbora Madliaková z kvinty a našu výpravu doplnil aj náš bývalý študent Matúš Gavalec. Užili sme si bohatý program, zaujímavé aktivity, priniesli množstvo zážitkov, skúseností a aj pekné umiestnenie - Emka 6. a Barborka 7. miesto🏅
Ďakujeme za reprezentáciu školy a gratulujeme k dosiahnutému úspechu 🇫🇷
Dňa 17. apríla sme sa vybrali do Košíc na výchovný koncert „Príbeh hudby: Jazz“. Do Košíc sme prišli ranným vlakom, pričom pre niektorých z nás bolo náročné vstávať. Po príchode sme sa presunuli do budovy Štátnej filharmónie Košice, kde sme sa usadili na svoje miesta a pripravili sa na koncert. Atmosféra bola slávnostná a všetci sme sa tešili na hudobný zážitok. Očakávali sme aj vystúpenie Petra Lipu, no známy jazzový spevák nečakane ochorel, a preto nemohol vystúpiť. Zastúpila ho však famózna speváčka Simona Hulej. Koncert bol veľmi pekný a zaujímavý a naplno sme si ho užili.
Po koncerte sme sa presunuli do nákupného centra Aupark, kde sme mali krátky rozchod. Neskôr sme sa vybrali do historického centra mesta, kde sme navštívili Dóm svätej Alžbety. Tento impozantný chrám nás zaujal svojou krásnou architektúrou, bohatou výzdobou a jedinečnou atmosférou. Niektorí z nás obdivovali farebné vitráže, iní si všímali detaily na stenách a oltároch.
Celý výlet bol pre nás nielen zábavný, ale aj poučný. Mali sme možnosť spoznať kultúru, hudbu aj históriu mesta Košice. Domov sme sa vracali unavení, ale plní nových zážitkov a spomienok.
Zoe Böhmerová, sekunda
Študenti našej školy, zapojení do programu Zelená škola, v spolupráci s OZ Lipa zasadili malú borovicovú alej popri hlavnej ceste v blízkosti ZŠ J. Kráľa na Podbrezinách. Oslávili sme tak Deň Zeme a skrášlili okolie žiakom školy, obyvateľom sídliska Podbreziny aj ostatným okoloidúcim.
Čítať ďalej: Deň Zeme sme oslávili oslávili sadením stromov - 21. apríla 2026
Dňa 23. apríla 2026 sa na Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši uskutočnilo krajské kolo Chemickej olympiády v kategórii D, určenej pre žiakov 9. ročníka základných škôl a kvarty osemročných gymnázií.
Súťaže sa zúčastnilo 28 najlepších mladých chemikov z celého kraja, ktorí si zmerali sily v náročnej teoretickej aj praktickej časti. Laboratórne úlohy preverili ich presnosť, samostatnosť aj schopnosť riešiť problémy v reálnych podmienkach.
Mimoriadne nás teší, že všetci súťažiaci sa stali úspešnými riešiteľmi, čo svedčí o ich výbornej pripravenosti a odhodlaní. Najlepší traja súťažiaci boli ocenení diplomom a vecnými cenami.
Našu školu reprezentovali Michal Bobák, ktorý sa umiestnil na peknom 11. mieste, a Filip Kaliský, ktorý obsadil 16. miesto.
Poďakovanie patrí všetkým účastníkom za ich nasadenie, pedagógom za odborné vedenie a organizátorom a hodnotiacej komisii za hladký priebeh podujatia.
Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou tejto inšpiratívnej udalosti a podporiť mladé talenty na ich ceste za poznaním.
PaedDr. Jana Odleváková
Čítať ďalej: Krajské kolo Chemickej olympiády v kategórii D - 23. apríla 2026