Návšteva Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši - 11. januára 2024

Dňa 11. januára 2024 trieda príma zavítala na „exkurziu“ Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.

Privítali nás zástupca primátora mesta Ľuboš Trizna a zástupkyňa odboru školstva, mládeže, športu a kultúry Miriam Čabajová.

Cieľom našej návštevy bolo spoznať fungovanie samosprávy na miestnej úrovni. Akú úlohu plní primátor mesta, jeho zástupcovia, mestské zastupiteľstvo. Čo všetko robí mesto pre svojich občanov, aké služby im poskytuje, čo nové sa v meste vybudovalo. Okrem množstva informácií primáni mali možnosť vidieť kroniku mesta, talár primátora a insígnie, ktoré sa používajú pri slávnostných príležitostiach a spoločenských aktoch. Taktiež mali možnosť navštíviť miestnosť, kde zasadajú poslanci mesta a klientske centrum.

Ďakujeme mestu sa za možnosť navštíviť úrad a za ochotu zodpovedať na zvedavé otázky primánov.

  • IMG_0902
  • IMG_0904
  • IMG_0907
  • IMG_0908

Exkurzia Vianočná Viedeň - 7. decembra 2023

Vo štvrtok 7. 12. 2023 sme sa žiaci sexty, II. A a II. B zúčastnili školského poznávacieho výletu do Viedne a na viedenské vianočné trhy. Skorý ranný odchod nás nerozrušil a celý deň sme boli čulí. Našou prvou zastávkou bol „Hundertwasserhaus“, ktorý nás zaujal najmä svojimi netradičnými tvarmi a architektúrou. Našou ďalšou zastávkou bolo „Kunsthistorisches Museum“, do ktorého sme sa bohužiaľ nedostali, no zato si aspoň pred ním spravili pár fotiek. Ďalej sme pokračovali už pešo, ku Rakúskej národnej knižnici, na chvíľku sme nakukli dnu a potom nás čakala síce dlhšia, ale príjemná cesta mestom, napríklad popri “Hotel Sacher“, kde sa nachádza údajný originálny recept na Sacherovu tortu, mestské stajne s bielymi lipicánmi a nakoniec sme prišli ku najkrajšiemu kostolu vo Viedni, k Stephansdomu. Po tom, ako sme sa pokochali veľkoleposťou kostola, pokračovali sme ďalej na námestie pred viedenskou radnicou - Wiener Rathaus - kde bolo aj najväčšie zoskupenie vianočných trhov v meste. Menšie skupinky trhových stánkov boli po celom meste a pri našom rozchode sme si ich mohli prezrieť. Cestou naspäť sme ešte mali možnosť vidieť budovu parlamentu. Viedeň sa nám veľmi páčila, je to veľké mesto s množstvom aktivít, ktoré sa tam dajú robiť a zažiť. Cesta naspäť bola síce neskorá, ale bez problémov a príjemná. Ďakujeme pani profesorkám a pánovi profesorovi, že nás zobrali na takýto výlet, mali s nami strpenie a veríme, že podobný výlet budú môcť zažiť aj ďalšie ročníky.

Martin Chovanec, II. B
 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10

Exkurzia CERN 2023

Krajina čokolády, syru, hôr a vedy... všetci si zamilovali Švajčiarsko. Už po druhýkrát v tomto školskom roku sa žiaci nášho gymnázia v sprievode p.p. Žiakovej a p.p. Hazuchovej vydali na cestu do okúzľujúceho Švajčiarska s cieľom nadobudnúť širší obzor, nielen vo fyzikálnych oblastiach.

V stredu 3. mája sme v podvečerných hodinách opustili Liptov a zamierili rovno do Winterthuru, švajčiarskeho mesta s populárnym vedeckým centrom Technorama. Na niekoľkých poschodiach sme Videli množstvo fyzikálnych experimentov, ktoré sme si mohli aj sami vyskúšať. S príjemnými dojmami a novými skúsenosťami sme vyrazili smerom na západný koniec Švajčiarska do mesta Montreux na brehu Ženevského jazera. Obraz vysokých Álp, s malebným francúzskym prostredím, nám vyrazil dych, podobne ako známemu spevákovi Freddiemu Mercurymu v jeho posledných dňoch. Príjemné letné počasie nás ďalej sprevádzalo počas celého zájazdu. Obe noci sme strávili vo francúzskom mestečku Thonon-les-Bains.

Druhý deň zahŕňal návštevu kľúčových miest exkurzie. Na čele s našim znalým pánom sprievodcom sme v doobedňajších hodinách preskúmali a spoznali historické centrum Ženevy s jej najvýznamnejšími časťami, akými sú Kvetinové hodiny, Katedrála svätého Petra, rodný dom filozofa Jean-Jacques-a Rousseau-a, Stenu Reformácie a mnoho ďalších. V katedrále sme taktiež absolvovali výstup do veže, kde nám slniečko doprialo kochať sa výhľadmi na celé šíre mesto dokopy s jeho spomínaným jazerom a dominantným ženevským gejzírom Jet d`eau ...

Presunuli sme sa do CERN-u, vedeckého komplexu, kde sídli Európska organizácia pre jadrový výskum. V spoločnej jedálni sme sa naobedovali, bok po boku s vedcami a vybrali sme sa objavovať zákutia tejto organizácie, ktorá svetu priniesla nespočetné množstvo objavov, ocenených aj Nobelovými cenami. Naša exkurzia viedla k jednému z hlavných súčastí známeho urýchľovača častíc LHC k detektoru CMS, kde sa vedci snažia odhaliť podstatu celého vesmíru zrážaním častíc. V hĺbke takmer 90 metrov, vybavení špeciálnym ochranným výstrojom, sme boli od detektora častíc delení len desiatimi metrami betónu. Všetko sme zažili, samozrejme, pod profesionálnym dozorom vedcov, ktorí nám vysvetlil celý proces urýchľovania častíc a odpovedal na všetky naše zvedavé otázky.
Posledný deň sme ešte stihli naše fľaše naplniť minerálnou vodou priamo z prameňa Evian a hlavy plné nových znalostí nechali oddýchnuť v známej čokoládovni Cailler a syrárni Gruyère, kde sa mohli naopak vyblázniť naše chuťové poháriky pri ochutnávkach lahodných čokoládových dobrôt a zrelých syrov. Dozvedeli sme sa, čo je podstatou výroby týchto pochutín a ako ich správne oceniť.

Našim pani profesorkám, samozrejme, ďakujeme za zorganizovanie tejto jedinečnej exkurzie a zážitky, ktoré sa nám zapíšu nielen v srdciach, no dúfajme, že aj v našich hlavách.

Očarení účastníci exkurzie, žiaci Gymnázia M. M. Hodžu

  • 01
  • 02
  • 03
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10

Exkurzia do Viedne - 9. decembra 2022

Naši nemčinári sa v piatok 9. 12. zúčastnili exkurzie do Viedne, hlavného mesta Rakúska. Účastníci si museli ale privstať, keďže už o piatej ráno mali byť nastúpení pred školou, odkiaľ ich zobral autobus, v ktorom strávili skoro 5 hodín. Autobus ich vyložil na Námestí Márie Terézie, kde sa študenti rozdelili na dve skupiny. Tá menšia navštívila Múzeum Histórie Umenia (Kunsthistorishes Museum) a tá väčšia Prírodovedecké Múzeum (Naturhistorishes Museum), ktoré sa nachádza oproti. Po prehliadke múzea prešli celým historickým srdcom mesta. Prešli okolo veľkolepého Hofburgu - sídla Habsburgovcov, múzea a galérie Albertina, ktorá vystavuje diela významných výtvarníkov ako Monet alebo Picasso, Hotela Sacher, ktorý je známy svojimi lahodnými zákuskami a videli tradičné viedenské trhy až napokon dorazili na Štefanské námestie (Stephansplatz). Námestie Stephansplatz je pomenované podľa svojej najvýznamnejšej budovy Stephansdom. Naproti Stephansdomu stojí Haas-Haus, ktorý je mu vynikajúcim kontrastom vďaka svojej modernej architektúre. Odtiaľ sa premiestnili na miesto rozchodu, kde im pani učiteľky dali 2 hodiny voľného času. Väčšina hladných študentov si to namierila k najbližšiemu McDonaldu. Čas uplynul rýchlo a všetci sa znovu stretli na určenom mieste a presunuli sa späť k autobusu. Nebol by to úspešný výlet, ak by sa nikto nestratil. Našťastie sa všetci rýchlo našli a tak sa okolo 18. hodiny autobus pohol späť smerom na Liptovský Mikuláš.

Emma Žiaranová (sexta), Mário Tlamka (II. A)

 

  • g
  • l
  • m
  • x

Pre viac fotografií kliknite na "Čítať ďalej".

Čítať ďalej: Exkurzia do Viedne - 9. decembra 2022

Exkurzia CERN 2022

Sme radi, že sa na našej škole po dlhšej dobe podarilo zorganizovať obľúbený náučný výlet do Švajčiarska. 29. 10. 2022 v sobotu večer sme si posadali do autobusu a vydali sa na dlhú cestu. Cestu, aj keď nie úplne komfortnú, sme zvládli a ráno sme sa ocitli pri vchode do Technoramy vo Winterthure, kde sme videli množstvo zaujímavých fyzikálnych pokusov, veľa rôznych očných klamov a ďalšie podobné pútavé úkazy. Nasledujúca zastávka bola neďaleko Ženevského jazera v mestečku Montreux, kde okrem iných známych ľudí rád trávil svoje posledné chvíle aj Freddie Mercury. Výhľady na brehu jazera boli nádherné. Po namáhavom dni sme sa všetci uložili do postelí v hoteli Formula1. Výlet ani zďaleka neskončil. Hneď ráno sme navštívili Palác národov plný zaujímavých rokovacích sál s impozantnými dekoráciami. Potom nastala chvíľa, na ktorú sme sa najviac tešili. Konečne sme vstúpili do výskumného centra CERN, kde nás sprevádzali rôzni vedci a vysvetľovali nám, ako čo funguje. Videli sme spomaľovač častíc a ďalšie zaujímavé miesta. Večerná prechádzka mestom Ženeva bola osviežujúca a ďalší deň sa skončil. Posledný deň sme ochutnali tradičné švajčiarske čokolády v interaktívnej čokoládovni Nestlé’s Cailler a následne rôzne druhy mliečnych výrobkov v syrárni v stredovekej obci Gruyères v kantóne Fribourg ( vyhlásenú za najkrajšiu dedinku Švajčiarska v roku 2014). Je umiestnená na kopci a tvorí vstupnú bránu do Álp. Syr Le Gruyère získal titul najlepšieho syra na svete už štyrikrát.

Po tejto kulinárskej skúsenosti sme sa vydali na dlhú spiatočnú cestu domov. Aj keď sme tejto exkurzii obetovali jesenné prázdniny, vôbec neľutujeme, lebo sme si odniesli veľa nových skúseností a pekných fotiek zachytávajúcich tieto momenty.

Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať p. p. Žiakovej a Hazuchovej, že nám to umožnili a že tam s nami boli.

Účastníci exkurzie CERN

  • IMG_20221030_095420
  • IMG_20221030_164414
  • IMG_20221030_164508
  • IMG_20221031_093120
  • IMG_20221031_093232
  • IMG_20221031_102014
  • IMG_20221101_105154
  • IMG_20221101_114625

Art Centrum Rumanský - 7. septembra 2022

V stredu 7. septembra 2022 sme budovu školy nahradili priestormi galérie Art Centrum Rumanský.
Abstraktné umenie Mariána Čižmarika bolo zaujímavou obmenou vyučovania.
 
 
Autor fotografií: Jaroslav Jariabek, III. A
 
 
  • 1662638313859
  • 1662638350225
  • 1662638405495
  • 1662638426136
  • 1662638463928
 

Exkurzia Osvienčim – Krakov - 5. novembra 2019

V rámci využívania zážitkových foriem vyučovania Metodické združenie ČSČH – sekcia dejepisu zorganizovala poznávaciu exkurziu do Osvienčimu a Krakova v Poľsku.
Triedy kvarta, III. A a III. B sa dňa 5. 11. 2019 vybrali na exkurziu do najväčšieho koncentračného a vyhladzovacieho tábora na okupovanom území Poľska Auschwitz – Birkenau. Prostredníctvom pútavého výkladu pani sprievodkyne sa žiaci dozvedeli veľmi veľa informácií zo života väzňov. Prešli cez autentické priestory, ktorými kedysi kráčala smrť a ktoré boli svedkami veľkého utrpenia tisícov ľudí, ktorí boli nepohodlní nacistickému režimu.
Po tomto veľmi emotívnom zážitku sa účastníci exkurzie presunuli do bývalého poľského hlavného mesta Krakov, kde si prezreli nádvorie kráľovského hradu Wawel a hlavné krakovské námestie – Rynek Główny.
Veríme, že exkurzia splnila svoj cieľ.

MZ CSCH – sekcia dejepisu

  • Osviencim19-1
  • Osviencim19-10
  • Osviencim19-2
  • Osviencim19-3
  • Osviencim19-4
  • Osviencim19-5
  • Osviencim19-6
  • Osviencim19-7
  • Osviencim19-8
  • Osviencim19-9


Exkurzia CERN - Švajčiarsko 2019

V utorok večer, 1.10.2019, sa na zastávke pred naším Gymnáziom začala pomaly zbierať skupinka študentov nabalená na poriadny výlet. Čakala nás nočná cesta autobusom cez pol Slovenska, celé Rakúsko a časť Nemecka, až sme dorazili do Švajčiarska.
Prebudili sme sa do sviežeho rána a započali naše tour de fyzika v Technorame, švajčiarskom centre popularizácie vedy vo Winterthure. Štyri podlažia plné interaktívnych exponátov, ktoré si každý mohol vyskúšať, plynová šou, blesková šou, výstava vláčikov - modelov... bolo jednoznačne na čo pozerať. Naplnení entuziazmom sme nasadli späť do autobusu a vyrazili sme naprieč Švajčiarskom až do Ženevy. V jej blízkom okolí sme sa vo večerných hodinách ubytovali a oddýchli si po náročnom dni s veľkým očakavaním zajtrajška.
Náročné ranné vstávanie nám bolo uľahčené vidinou cieľa onoho dňa. V doobedňajších hodinách sme absolvovali prehliadku našej cieľovej destinácie - CERNu. Po úvodnej prednáške, ktorá bola o tom, čo je to ten CERN a aká je jeho úloha, sme mali jedinečnú možnosť prehliadnuť si ukážku toho, ako v skutočnosti vyzerá a funguje LHC (Large Hadron Collider), ktorým je táto inštitúcia preslávená. Videli sme vedecké pracoviská a výskumné centrá skutočných vedcov a náš pobyt v CERNe sme ukončili návštevou výstavy The Globe, kde sme si zhliadli krátky film o vzniku nášho vesmíru.
Popoludnie v Ženeve sa nieslo v znamení návštevy Paláca Národov OSN. Mali sme jedinečnú možnosť prechádzať sa po priestoroch, v ktorých dochádza k politickým rozhodnutiam svetového významu, aj keď sa teda nejedná o hlavné sídlo organizácie, ktoré sa nachádza v New Yorku.
Po prehliadke Paláca Národov nás čakala vychádzka do centra samotnej Ženevy, moderného multikultúrneho mesta, kde sa prelína história s prítomnosťou. Náramne sme si ju užili, no po náročnom dni sme sa opäť tešili do postelí.
Posledný deň exkurzie sme sa odviezli do hlavného mesta Švajčiarskej konfederácie, do Bernu. Náš pobyt v tomto meste sme započali návštevou Múzea Alberta Einsteina, po ktorej nasledovala vychádzka týmto mestom. No a nakoniec nám neostávalo nič iné, len opäť nasadnúť do autobusu a vyraziť naspäť na Slovensko.
Ako študentom sa nám tento výlet nesmierne páčil, užili sme si ho, nadobudli sme nové vedomosti, pokochali sme sa krásami Švajčiarska a na vlastnej koži zažili miesta, kde sa formuje smer, ktorým sa svet vydá.
Ďakujeme preto pani profesorkám Žiakovej a Hazuchovej, vďaka ktorým sme toto všetko mohli zažiť a agentúre AMAVET, ktorá náš výlet zabezpečila po formálnej stránke a sprievodcom.
Ešte raz, jedno veľké ĎAKUJEME!
Dominik Palkovič

  • 74670682_2472504956407193_2809196086630023168_n
  • IMG_20191002_094641
  • IMG_20191002_095235
  • IMG_20191002_105655
  • IMG_20191002_120844
  • IMG_20191002_122317
  • IMG_20191003_120620
  • IMG_20191003_143429
  • IMG_20191003_161836
  • IMG_20191003_175032
  • IMG_20191003_190339
  • IMG_20191004_114504
  • IMG_20191004_114904
  • IMG_20191004_123112
  • IMG_20191004_123434
  • IMG_20191004_124625_1
  • IMG_20191004_124725
  • IMG_20191004_131603
  • IMG_20191004_133602
  • IMG_5255

Exkurzia Osvienčim – Krakov 25. 10. 2017

Dňa 25. októbra 2017 sa niektorí žiaci tried kvarty, II. A, II. B, III. A, III. B zúčastnili zaujímavej exkurzie Osvienčim – Krakov.

Spred školy sme odchádzali zavčasu ráno a o 10.00 začala naša prehliadka bývalého koncentračného tábora. Pod vedením slovenského sprievodcu sme sa zoznamovali s celým táborom a jednotlivými barakmi. Dozvedeli sme sa veľa o ťažkých životných a pracovných podmienkach, o likvidácii obyvateľstva rôzneho vierovyznania z celého sveta.
Keďže tento koncentračný tábor bol v roku 1942 nedostačujúci, fašisti vytvorili z neďalekej dediny Brezinka ďalší na rozlohe 5 km s 300 barakmi.

Potom sme sa presunuli do bývalého kráľovského mesta Krakov. Je to druhé najväčšie mesto Poľska. Navštívili sme Wawel, bývalé sídlo poľských kráľov. Obdivovali sme katedrálu, zámok, ale aj sochu pápeža Jána Pavla II. Zaujalo nás centrum mesta s Hlavným námestím, starobylou tržnicou Sukienicou, radnicou a množstvom malých uličiek s cukrárňami, kioskami s voňavým pečivom.

Veľa zážitkov za jeden deň. Šťastní a spokojní sme sa vrátili večer domov.

Poďakovanie patrí p.p. Markovej, ktorá takúto zaujímavú a poučnú exkurziu zorganizovala.

  • 2017_Polsko002
  • 2017_Polsko003
  • 2017_Polsko005
  • 2017_Polsko008
  • 2017_Polsko009
  • 2017_Polsko011
  • 2017_Polsko012
  • 2017_Polsko014
  • 2017_Polsko015
  • 2017_Polsko023
  • 2017_Polsko028
  • 2017_Polsko032
  • 2017_Polsko036
  • 2017_Polsko043
  • 2017_Polsko044
  • 2017_Polsko047
  • 2017_Polsko049
  • 2017_Polsko050
  • 2017_Polsko051
  • 2017_Polsko052
  • 2017_Polsko054
  • 2017_Polsko057

Exkurzia Paríž - Londýn - Europa Park - 4. až 11. júna 2017

V termíne od 4. do 11. júna 2017 sa v spolupráci s CK Čekan uskutočnila poznávacia exkurzia Paríž – Londýn – Europa Park, ktorej sa zúčastnilo 37 študentov a 4 učitelia z našej školy. Z pohľadu účastníkov študentov ako aj pedagógov, exkurzia naplnila stanovené ciele a žiaci spoznali pamätihodnosti 2 významných svetových metropol a mohli využívať nadobudnuté jazykové zručnosti z cudzích jazykov v bežných komunikačných situáciách. V rámci návštev najvýznamnejších múzeí a miest získali dostatok autentického materiálu ako aj praktických skúseností pri orientácii, pohybe a pobyte v Paríži a Londýne, ktoré môžu ďalej využiť pri ďalšom štúdiu a v osobnom živote.
Veľmi pozitívne možno hodnotiť nielen program a celkovú organizáciu exkurzie, ale aj disciplinovanosť, dochvíľnosť a ústretovosť žiakov.
Garant exkurzie : Mgr. Lýdia Čajková

  • IMG_20170607_093156
  • IMG_20170608_122302
  • IMG_20170609_085930
  • IMG_20170609_085932orez


Video, ktoré z exkurzie vytvoril Juraj Štás z II. A si môžete pozrieť tu.

Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

V dňoch 11. – 15. júna 2017 Nikola Salvová z III.A ako víťazka súťaže v písaní esejí Moja Európa (ktorú organizovala Katedra politológie FF KU v Ružomberku) spoločne so svojou vyučujúcou SJL A. Kubaškovou na pozvanie poslanca Európskeho parlamentu MUDr. Miroslava Mikolášika návštívili Štrasburg, sídlo Európskeho parlamentu. Ďalšími účastníkmi zájazdu boli zástupcovia akademickej obce, víťazi či účastníci rôznych súťaží a projektov, členovia mimovládnych organizácií, zástupcovia mládežníckych skupín ap.

    Po viac ako 15-hodinovej ceste sme sa v pondelok popoludní ubytovali v hoteli v širšom centre mesta. V utorok sme hneď ráno absolvovali prijatie na radnici mesta  za účasti p. poslanca M. Mikolášika. Nasledovala prehliadka historických častí radnice s výkladom, ktorý simultánne tlmočil p. poslanec Mikolášik. Potom sme spoločne prešli cez centrum mesta k brehu rieky Ill. Počas viac ako hodinovej plavby výletnou loďou sme spoznali dominanty mesta a prešli sme až k budove Európskeho parlamentu. Výklad nás previedol celou históriou mesta. Štrasburg sa v 6. storočí stal súčasťou Franskej ríše, v 17. storočí ho Ľudovít XIV. pripojil k Francúzsku, od r. 1781 patril k Nemecku. Po prvej svetovej vojne bol opäť pripojený k Francúzsku. V septembri 1939 bolo mesto celkom evakuované a v júni 1940 tam vstúpila nemecká armáda. Mesto v novembri 1944 oslobodili jednotky francúzskej armády a vrátili ho Francúzsku. Práve preto je dnes symbolom francúzsko-nemeckého zmierenia a od roku 1949 tu vznikali hlavné európske inštitúcie. V Štrasburgu v súčasnosti sídli Rada Európy, Európsky parlamentEurópsky súd pre ľudské práva. V rámci plavby sme navštívili aj známu štvrť La Petite France, kde sme sa po ukončení plavby v štýlovej reštaurácii pri rieke naobedovali. Nasledovala prehliadka Katedrály Notre-Dame de Strasbourg a centra mesta. Prehliadkou nás sprevádzal zástupca kancelárie M. Mikolášika L. Marťák, ktorý si pre nás pripravil obsiahly výklad. Deň plný zážitkov sme spoločne ukončili v slávnostnou večerou v spoločnosti p. poslanca Mikolášika v reštaurácii, ktorá sídli v historickej budove niekdajšej colnice.

    V stredu sme sa hneď po raňajkách presunuli do budovy Európskeho parlamentu. Priamo v nej sme absolvovali brífing o Európskej únii a Európskom parlamente a stretnutie s p. poslancom Mikolášikom, ktorý nám priblížil prácu europoslancov. Potom sme prešli na tribúnu rokovacej miestnosti, kde sme sledovali plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu. Nasledovalo spoločné fotenie pri vlajkách, obed v kantíne EP a presun električkou do centra mesta. Voľný čas sme využili na prehliadku veže Katedrály Notre-Dame, z ktorej bola aj vďaka vydarenému počasiu nádherná vyhliadka na celé mesto i širšie okolie. Podvečer sme plní zážitkov nasadli do autobusu a vydali sa na cestu domov.

   Celý zájazd sa niesol v družnej a pohodovej atmosfére. Každý z nás mal možnosť komunikovať  p. poslancom Mikolášikom, jeho stážisti i zástupca kancelárie L. Marťák urobili všetko pre to, aby sme si mohli zo Štrasburgu odniesť nielen veľa nových poznatkov, ale aj príjemné spomienky.

  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Girl's day - 27. apríla 2017

Dňa 27. apríla 2017 sa po celom Slovensku uskutočnila akcia len pre dievčatá, ktoré mali možnosť spoznať prácu v oblasti informačno-komunikačných technológií. Táto udalosť sa konala pod záštitou prezidenta Andreja Kisku.

My, študentky druhých ročníkov a sexty, sme sa vybrali do nášho hlavného mesta. Cesta našimi železnicami bola zdĺhavá, dokonca aj s hodinovými meškaniami, ale na výber sme, bohužiaľ, veľmi nemali. V rámci Girl´s Day sme navštívili spoločnosti ako Softec, Google, Dell a Fakultu informatiky a informačných technológií STU. (Každá z nás navštívila len jednu z firiem, na ktorú sa vopred zaregistrovala.)

Boli sme milo prekvapené, pretože sme nečakali, že nás program v týchto spoločnostiach až tak zaujme. Napríklad v spoločnosti Dell sme mali príležitosť vyskúšať si zničiť "nezničiteľný" notebook používaný americkou armádou, byť "dvojičkou" jedného z pracovníkov Dell na oddelení technickej podpory, rozobrať a poskladať notebook a vypočuť si inšpiratívne príbehy žien pracujúcich v tejto spoločnosti. Na FIIT STU sme si mohli programovať robota, lietať s dronmi či zažiť štyri kratšie prednášky o zariadeniach spojených s ľudským telom.

Okrem programu nás čakali aj darčeky v podobe tričiek, príveskov, notesov, pier či diárov a veľmi chutné občerstvenie.

Zažili sme zaujímavý, podnetný, kreatívny deň.

Alexandra Poliaková II. B

Výstava Cosmos Discovery - 15. 11. 2016

V utorok 15. novembra študenti druhej A triedy v doprovode pani profesorky Mišíkovej a Hazuchovej navštívili svetovú výstavu Cosmos Discovery v Inchebe v Bratislave. Výstava bola zameraná na vesmír a kozmonautiku. Druháci si najskôr pozreli krátky film o vývoji kozmických lodí a pokračovali sami ďalej. Mali tu možnosť vidieť modely vesmírnych lodí Sojuz alebo Mercury, výstroj kozmonautov, riadiace panely alebo predmety každodennej potreby kozmonautov. Výstava naplnila očakávania predovšetkým nadšencov kozmonautiky, ale aj napriek tomu si ju všetci nesmierne užili.

Žiaci II. A

  • 20161115_114921
  • 20161115_114943
  • 20161115_115036
  • 20161115_115110
  • 20161115_115134
  • 20161115_115235
  • 20161115_115407
  • 20161115_115533
  • 20161115_115706
  • 20161115_115731
  • 20161115_115814
  • 20161115_115909
  • 20161115_115937
  • 20161115_115950
  • 20161115_115954
  • 20161115_120213
  • 20161115_120344
  • 20161115_120456
  • 20161115_120805
  • 20161115_121219
  • 20161115_121431
  • 20161115_122355
  • 20161115_122911

Exkurzia vo Volkswagene - 6. 7. 2016

     V piatok (17. 6. 2016) mali študenti  nášho gymnázia jedinečnú príležitosť zúčastniť sa zaujímavej exkurzie v martinskom závode Volkswagen Slovakia.

     O ôsmej ráno sa na školskom dvore začali zhromažďovať študenti a už o pol deviatej sme sedeli v pohodlných mikrobusoch pripravení na odchod. Cesta netrvala dlho.  Približne po hodine cestovania sme dorazili na miesto určenia, kde nás milo prekvapilo krásne slnečné počasie s príjemným, jemným, ochladzujúcim vánkom. Pred nami sa rozprestierala majestátna budova Volkswagenu. Na vrátnici nám skontrolovali občianske preukazy a po chvíľke čakania si nás prišla vyzdvihnúť mladá, sympatická sprievodkyňa, ktorá nás zaviedla najskôr do návštevníckeho centra. Tam sme si zložili veci a boli poučení ako sa správať v priestoroch závodu. Potom nás rozdelili na dve skupiny. Prvá skupina išla na obhliadku a nám ostatným pustili pútavé video o vývoji firmy, kde sme sa mohli dozvedieť bližšie informácie o histórii VW a o pokrokoch, ktoré posunuli tento závod medzi popredné firmy na Slovensku. Po návrate prvej skupiny prišiel rad na nás. Prešli sme rôznymi výrobnými stanovišťami, ku ktorým sme dostali aj bližší výklad a popis práce robotníkov. Mohli sme vidieť celý proces výroby rozličných komponentov pre prevodovky, podvozky a iné zariadenia. Taktiež sa tam vyrábajú  diferenciály, brzdové bubny a kotúče, kolesové náboje, prírubové hriadele a synchrónne krúžky. Za deň sa tu vyrobí viac ako 145 000 kusov komponentov v špičkovej kvalite s presnosťou na tisícinu milimetra. Ďalej sme sa dozvedeli, že tieto komponenty odoberajú koncernové značky ako VW, Audi, Škoda, ale aj Porsche. Mali sme možnosť prezrieť si plne automatizovanú výrobnú činnosť s nasadením najmodernejších strojno - technologických zariadení, moderné obrábacie centrá, vrátane robotizovaných pracovísk. Na záver sme dostali firemné brožúrky a perá, z ktorých bola väčšina študentov nadšená. Náš výlet sa ukončil približne o jednej poobede, príchodom ku gymnáziu. Po namáhavom dni sme boli všetci vyčerpaní, no aj napriek tomu veľmi spokojní.

     Veľká vďaka patrí pani profesorkám Mišíkovej a Oškovej, za ich skvelú organizáciu, familiárny prístup, trpezlivosť a najmä, že nám poskytli možnosť, rozšíriť si náš obzor aj v ďalších oblastiach.  Odniesli sme si veľa zážitkov, spomienok a mnoho nových poznatkov.

                                                                                                                     Erika Tomková, II. A

  • Volk 1
  • volk2

Exkurzia do Osvienčimu - 15. júna 2016

Pár dní pred koncom školy sa naši žiaci vybrali na exkurziu do Poľska. Navštívili koncentračný tábor Auschwitz – Birkenau a mesto Krakow. Po dlhej ceste autobusom dorazili do Osvienčimu. Po absolvovaní bezpečnostnej kontroly mali dvojhodinovú prehliadku koncentračného tábora Auschwitz. Nasledovala desaťminútová cesta autobusom a prehliadka koncentračného tábora Birkenau. Na vlastné oči, aj keď za pekného počasia, videli miesta, kde nacisti počas druhej svetovej vojny vraždili a týrali ľudí, nútili ich vykonávať ťažkú a často zbytočnú prácu. Po prehliadke koncentračných táborov navštívili hrad Wawel a hlavné námestie Krakowa. Na námestí mali žiaci rozchod a rozišli sa po obchodoch. Veľké množstvo účastníkov zájazdu sa nevyhlo návšteve slávnej kaviarne Starbucks. Ostávala opäť dlhá cesta domov a bolo po výlete. Väčšine sa výlet páčil, aj keď niektorí sa by sa tam už nechceli vrátiť.

                                                              Dominik Palkovič, tercia

  • Osv_3
  • P1010232
  • P1010235

Výlet do Viedne 6. mája 2016

V piatok (6. 5. 2016) mali študenti nášho gymnázia jedinečnú možnosť zúčastniť sa poznávacieho zájazdu do históriou popretkávanej metropoly na rieke Dunaj, Viedne.

V piatok, v skorých ranných hodinách sa študenti stretli pred gymnáziom, čakajúc na autobus, ktorý nám ochotne poskytla spoločnosť MIMI z Liptovského Hrádku. O štvrtej hodine ráno sme vyrazili, v sprievode pani profesorky Antoškovej a Hrivňákovej, z Liptovského Mikuláša. Dlhá, štvorhodinová cesta nám ubehla ako voda, vďaka skvelej atmosfére, ktorá v autobuse panovala.

Po príchode do Viedne nás ako prvé veľmi potešilo slnečné počasie, ktoré nám aj napriek nie veľmi pozitívnym predpovediam vyšlo. Každému študentovi, bol ešte v autobuse pridelený plánik Viedne aj s vyznačenou trasou, po ktorej sa budeme pohybovať. Už po prvých krokoch, ktoré sa začali pri Umeleckohistorickom múzeu, nás všetkých očarila nádherná architektúra historických pamiatok, čisté a udržiavané ulice a najmä veľmi príjemná a živá nálada, ktorá sršala z tohto dvojmiliónového mesta. Pani profesorky nás previedli touto metropolou a ukázali nám najvýznamnejšie viedenské stavby a pamiatky, ku ktorým nám vždy poskytli veľmi zaujímavé informácie. Vďaka nim sme v tento deň mohli vidieť Viedenský parlament, Radnicu, Cisársky palác Hofburg, Dóm sv. Štefana, Hradné divadlo a mnoho ďalších. Najväčší zážitok však väčšina študentov určite zažila pri návšteve Volksgartenu / Ľudovej záhrady - krásne upraveného parku, so stovkou odrôd ruží, fontánami a pamätníkom cisárovnej Sisi. Prechádzka týmto parkom ukľudní dušu a poteší oko. Študenti tu tiež mali možnosť na chvíľu si oddýchnuť, ľahnúť si na upravený anglický trávnik a užívať si lúče májového slniečka.

O jednej hodine popoludní, mali žiaci rozchod a dve hodiny mohli stráviť podľa vlastného záujmu, či už návštevou pamiatok alebo obchodných centier. O tretej popoludní sme sa všetci stretli pri autobuse s kopou nových zážitkov, pripravení na cestu domov. Cestou z Viedne sme sa ešte zastavili v Bratislave v nákupnom centre Avion, kde sme mali možnosť  niečo si kúpiť. Náš výlet sa ukončil o pol desiatej večer, príchodom ku gymnáziu. Po namáhavom dni sme boli všetci vyčerpaní, no aj napriek tomu veľmi spokojní .

Veľká vďaka patrí pani profesorkám, za skvelú organizáciu, familiárny prístup, trpezlivosť a najmä, že nám poskytli možnosť, spoznať toto nádherné mesto a my sme si mohli odniesť zážitky, spomienky do konca života a množstvo nových poznatkov.

  • DSC_0002
  • DSC_0003
  • DSC_0015
  • DSC_0021
  • DSC_0052
  • DSC_0055
  • DSC_0066
  • DSC_0074
  • DSC_0084
  • DSC_0086
  • DSC_0104
  • DSC_0114
  • DSC_0117
  • DSC_0398
  • DSC_0483
  • DSC_04842

 

„Cesta nielen za vedou“ do Švajčiarska - 13. 5. 2016

Aj L’Organisation européenne pour la recherche nucléaire alebo Organizácia spojených národov, boli jednou z mnohých zastávok, ktoré sme navštívili počas pobytu vo Švajčiarsku. Poďme ale pekne poporiadku.
    V stredu večer, 27. apríla 2016 18 žiakov štvrtého, tretieho, druhého ročníka a Sexty v doprovode pani profesorky Žiakovej a pani profesorky Hazuchovej vyrazili na zájazd do Švajčiarska. Vo štvrtok dopoludnia, po ceste do CERN-u sme navštívili švajčiarske vedecké centrum Technorama, v mestečku Wintherthur pri Zurichu, kde sme mohli na vlastnej koži vyskúšať rôzne pokusy a interaktívne experimenty od fyzikálnych, cez logické až k biologickým. Detektor častíc, beztiažový kohútik, rôzne očné klamy, Van de Graaffov generátor, Teslov generátor a aj iné z experimentov nás dokázali zaujať po dobu niekoľkých hodín a niektorým spôsobiť nemalé problémy pri pochopení ako to funguje.    Po tomto zážitku sme sa ubytovali vo francúzskej dedine Ferney-Volaire.
    V piatok sme navštívili CERN a Palác národov OSN v Ženeve. V CERN-e sme dostali základné informácie o urýchľovači častíc a jeho funkcii,  navštívili Microcosmos, v ktorom sme videli jednotlivé komponenty urýchľovača častíc, animáciu, ako sa jednotlivé častice urýchľujú. V Paláci národov OSN sme mohli obdivovať rokovacie siene, v ktorých prebiehajú alebo už prebehli mnohé dôležité rokovania. V jednej z nich sme si sadli aj za rokovací stôl. Naša sprievodkyňa nám vysvetlila, ako to v tejto organizácii funguje. V CERN-e a v Paláci národov OSN sme sa presvedčili o tom, že v týchto nadnárodných inštitúciách pracujú aj Slováci. Deň bol ukončený príjemnou večernou prechádzkou po  centre Ženevy a samozrejme sme videli aj dominantu Ženevy, unikátny umelý vodotrysk, ktorý vznikol ako súčasť poháňania strojov v čase, keď nebola elektrická energia.   
Nastal posledný deň. Cestu domov sme si spríjemnili prehliadkou Mesta medveďov, Bernu, kde sme si prezreli zaujímavé kultúrne pamiatky a navštívili Múzeum Alberta Einsteina. Tu sme mali možnosť priblížiť si celý život tohto velikána, okrem iného, tiež vidieť Nobelove ceny, ktoré získal.
    Z tohto výletu sme si vďaka príjemnej atmosfére a priateľskému kolektívu odniesli množstvo informácií a skúseností. Veľké poďakovanie patrí aj pani profesorke Žiakovej a pani profesorke Hazuchovej za ich čas a entuziazmus počas zájazdu. Ďakujeme.

Anna Majerníčková, Sexta 

  • CERN13
  • Cern0
  • Cern1
  • Cern10
  • Cern11
  • Cern12
  • Cern14
  • Cern15
  • Cern16
  • Cern17
  • Cern18
  • Cern19
  • Cern2
  • Cern20
  • Cern21
  • Cern22
  • Cern23
  • Cern24
  • Cern3
  • Cern4
  • Cern5
  • Cern7
  • Cern8
  • Cern9

Vedecká Roadshow

     Dňa 21. 10. 2015 sa študenti oktávy a tried druhého ročníka zúčastnili Vedeckej Roadshow Čak Vednýodboris a jeho crew. Študenti oktávy si vypočuili všetky prednášky týkajúce sa oblasti biológie, technológie, robotiky, fyziky a chémie. Najviac sa nám páčila prednáška Taje biológie, kde sme sa dozvedeli veľa nových informácií z genetiky a molekulárnej bioógie. Technológia nás veľmi nezaujala, ale páčilo sa nám, že prednášajúci spustil svoj prejav hraním na rôzne ľudové hudobné nástroje, čím nám priblížil javy šírenia zvuku v priestore. Robotika bola zaujímavá, lebo prednáška mala formu prezentácie úspechov Košických robotikov, mali sme možnosť vidieť tlieskajúceho robota - mažoretku. Fyziku nám prednášal významný bádateľ zo švajčiarskeho CERNu, jeho prejav mal vysokú úroveň. Napriek pokročilému času nás zaujali efektné chemické pokusy, napríklad sfarbovanie plameňa kovmi, taktiež aj pokus slonia zubná pasta - ale ten pre nás nebol novinkou, vyskúšali sme si ho už v našom školskom laboratóriu. 

     Celkovo sa nám prednášky veľmi páčili a odišli sme obohatení o nové vedomosti.

Študenti oktávy

 

Exkurzia SteelPark Košice – Kreatívna fabrika

Dňa 22.6.2015 sa žiaci 1.B triedy zúčastnili poznávacej a vzdelávacej exkurzie v Košiciach. V košickom SteelParku mali možnosť vidieť, že fyzika je zaujímavá, a najmä zábavná veda. Prezentované ukážky boli exhibíciou ľudskej kreatívnosti v tomto vednom odbore.

Študenti boli oboznámení s procesom výroby ocele s využitím praktických ukážok, obrázkov, rôznych modelov a názorných pomôcok, získali reálny prehľad o procesoch, postupoch a špeciálnych strojoch, ktoré sa využívajú pri výrobe ocele. Všetko však nebolo len o výrobe. Na zaujímavej prednáške o supravodičoch boli žiaci pobavení typickým východniarskym prízvukom a humorným podaním prednášajúceho, získali nové vedomosti zábavnou formou. Laboratórne experimenty im umožnili zapojiť sa do praktických meraní rýchlostí pohybu za pomoci špeciálnych meracích zariadení.

Pre účastníkov exkurzie to bol jeden z dní, kedy mali možnosť konfrontovať svoje teoretické poznatky s ich aplikačným využitím v konkrétnych výrobných procesoch a svoje vedomosti z fyziky doplniť o nové poznatky, ktoré pre značnú časť z nich znamenali zmenu vo vnímaní a význame tohto predmetu z hľadiska jeho aplikačného využitia.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://joomla.gymlm.sk/images/Web/foto14-15/ExkurziaSteelPark


 

Exkurzia v Čističke odpadových vôd v Liptovskom Mikuláši

     Vo štvrtok  28.5. sme sa triedy 2.A a 2.B zúčastnili exkurzie v Čističke odpadových vôd v Liptovskom Mikuláši, v rámci projektu Modrá škola, ktorý na našej škole prebieha. Exkurziu zorganizovala pani profesorka Bartošová. ČOV Liptovský Mikuláš,  ktorá je jednou z piatich najväčších na Slovensku, vytvorila podmienky pre zlepšenie stavu rieky Váh a nádrže Liptovská Mara.

     Pani inžinierka Kollárová a pán Spišiak nás previedli po areáli a postupne opísali, prečo táto spoločnosť zohráva takú dôležitú úlohu v živote prírody, a teda každého jedného z nás.Na úvod exkurzie sme mali prednášku o Liptovskej vodárenskej spoločnosti. Spoznalisme jej históriu, základný princíp čistenia vody, a taktiež z ktorých miest voda do čističky priteká. Naša exkurzia pokračovala v areáli čističky. Tu sme sa dozvedeli nové informácie, ktoré nám pomohli pochopiť zložitý systém čistenia vody a tento zdĺhavý postup sme mali možnosť vidieť na vlastné oči.

     Veľmi nás zaujalo, ako čističky dokážu premeniť splaškovú vodu na čírejšiu a pre živé organizmy vhodnejšiu. Taktiež sme sa dozvedeli načo slúžia a akým spôsobom čistia vodu prístroje a zariadenia v areáli čističky. Tí odvážnejší z nás sa išli pozrieť aj do priestorov, kde sa zhromažďuje odpad z mechanického čistenia a kal, ktoré sa z vody zachytávajú, aj napriek tomu, že v nich zápach nebol práve najpríjemnejší. Exkurziu sme ukončili v chemickom a biologickom laboratóriu čističky, kde nám boli vysvetlené základné postupy pri zisťovaní kvality vody. Táto exkurzia sa nám veľmi páčila a sme radi, že sme sa jej mohli zúčastniť a dozvedieť sa všetko o procesoch čistenia vody.

Dominika Benikovská, Anna Brisudová, Matúš Galba, Natália Spilá 2.B

  • 1432797873950
  • 1432798007484
  • 1432798089099
  • 1432798101925
  • 1432798247407
  • 1432798618226
  • 1432798618227
  • 1432798618228
  • 1432798618229
  • 14327986182332

Exkurzia Paríž - Londýn 14. - 21. 4. 2015

V dňoch 14. až 21. apríla 2015 sa 27 študentov z rôznych tried nášho gymnázia zúčastnilo zahraničnej poznávacej exkurzie na trase Paríž - Londýn - Europa Park pod vedením pedagógov Mgr. Lýdie Čajkovej a Mgr. Janetty Kaľavskej a v spolupráci s cestovnou kanceláriou CK Čekantour. Žiaci sa vrátili plní dojmov a zážitkov, ktoré budú ešte dlho rezonovať v ich
mysliach. Exkurzia splnila svoj výchovno-vzdelávací cieľ, a to spoznať hlavné kultúrno-historické pamiatky a navštíviť najznámejšie múzeá a galérie dvoch významných svetových metropol. Zároveň žiaci mali možnosť vyskúšať si priamu komunikáciu v cudzích jazykoch, ktoré sa učia na
našej škole.

  • DSC_0398
  • DSC_0455
  • DSC_0459
  • DSC_0475

Exkurzia v Ústave anorganickej chémie SAV

Dňa 13.11.2014 sa 44 študentov prvého, druhého,  tretieho (septima) a štvrtého ročníka spolu s pani profesorkou Bartošovou a Hujíkovou zúčastnilo Dňa otvorených dverí na Ústave anorganickej chémie v Bratislave. Po dlhej ceste autobusom sme na obed dorazili do Bratislavy a ihneď zamierili na akademickú pôdu SAV. Úvodná prednáška o čerstvých novinkách zo sveta chémie u nás spustila naozajstný záujem, ktorý sa po absolvovaní jednotlivých zaujímavých exkurzií, kde sme pracovali s tekutým dusíkom, obdivovali elektrónový mikroskop, manipulovali s látkami v inertnej atmosfére, alebo sledovali výrobu skla, postupne zväčšoval, až sme si mohli na konci exkurzie povedať, že práca vedcov je skutočne vzrušujúca a zaujímavá. Exkurzia nám priniesla nové vedomosti nie len z oblasti chémie a biológie ale aj z oblasti fyziky, ktorá s týmito vednými odbormi úzko súvisí. Záverom môžeme skonštatovať, bol to skvelý deň plný nových zážitkov a nových vedomostí.

septima

  • IMG_0040
  • IMG_0041
  • IMG_0057
  • IMG_0061
  • IMG_0074
  • IMG_0105
  • IMG_0137
  • IMG_0141
  • IMG_0145

                                                                                             

Deň na Smrečianke alebo Piráti z gymnázia v smrečianskych vodách

     Dňa 26. mája, počas ktorého naši štvrtáci dokazovali čo sa v nich skutočne skrýva a testovali svoje schopnosti na maturitných skúškach, sme sa my, študenti prvého ročníka, rozhodli opustiť školské priestory a vyraziť si na poznávací deň v prírode.
     Nápad nášho vedenia, ktoré pozostávalo z tvorivých hláv pani profesorky Ďaťkovej, Bartošovej a Mišíkovej sa nám zdal naozaj veľmi zaujímavý a tak sme sa hneď pustili do jeho realizácie. V pláne bola zahrnutá dlhá prechádzka do Okoličného k toku rieky Smrečianka, kde sa mal uskutočniť biomonitoring vody a najmenších tvorov žijúcich pod jej ochranou. Tak isto sme sa zúčastnili rôznych chemických pokusov s kvalitou vody a spolužiaci z osemročného gymnázia, ktorí nás sprevádzali, nás zoznámili aj so základmi prvej pomoci.
      Nakoniec okolo jednej hodiny poobede, po dokončení všetkých zadaných úloh, sme sa zmorení horúčavou, no s dobrou náladou začali pomaly rozchádzať domov.
    S programom toho dňa sme boli spokojní a nové vedomosti, kopu spomienok na zábavné situácie a momenty strávené s priateľmi si určite zaradíme do zoznamu našich najpríjemnejších chvíľ.

Alexandra Miertušová, 1.B

 

Cyklistická exkurzia 6. 9. 2013

     Koncom júna nás páni profesori telesnej výchovy chceli vytrhnúť z nudného stereotypu posledných dní v škole, vymeniť stoličku za bicykel a triedu za panorámu Liptova. Kvôli dažďu sa ale akcia zrušila a preložila na šiesteho septembra, kedy už bolo počasie slnečné a príjemné.

    Trasa viedla zo školského dvora na Háj, ďalej do Smrečian, Žiarskej doliny, Konskej, v Liptovskom Ondreji strmo na letisko a pokračovala až do Račkovej doliny kamenitou cestou. Cez Pribylinu a Vavrišovo sme ďalej pokračovali až do Liptovského Hrádku a popri Belej, neskôr popri Váhu, naspäť do Mikuláša. Počas cesty sme často zastavovali, občerstvili sme sa na salaši v Žiarskej doline a v Pribyline, a popri cyklistike a výkonoch sme za slnečného počasia sledovali scenériu Tatier Viacerí z nás prechádzali po týchto lesných cestách prvý raz v živote. Trasa mala ľahšie aj ťažšie miesta, zjazdy aj stúpania, hlavne úsek od školy na Háj a cesta z Liptovského Ondreja na letisko boli namáhavé a fyzicky náročné. Cieľom ale nebolo podávať výkon a prejsť všetko bez povšimnutia, ale stráviť deň aktívnym oddychom a spoznať nové a zaujímavé miesta nášho regiónu. Páni profesori boli vždy ústretoví a spolužiaci povzbudili a trpezlivo počkali na ostatných. Plánovaný rozsah 40 kilometrov sa nakoniec predĺžil na zhruba 60, ale každý napokon svojím tempom úspešne dorazil späť do školy. Páni profesori Žuffa a Kalinay nám pomáhali s menšími opravami bicyklov ešte pred exkurziou a navigovali nás v teréne, ktorý málokto z nás poznal. Samotná trasa bola nasmerovaná čo najmenej po asfaltových cestách, plných áut, ale po nehlučných a menej rušných podhorských. Cyklotúra, ktorú zorganizovali, mala podľa mňa veľmi pozitívny ohlas a verím, že podobných akcií bude počas roka oveľa viac. Nielen kvôli fyzickým výkonom, ale najmä kvôli oddychu, príjemnému stráveniu dňa a spoznávaniu nových miest a ľudí.

     Škola sa v poslednej dobe čoraz viac otvára a približuje reálnemu životu, ponúka nové, atraktívne spôsoby vzdelávania. Podobné aktivity sú určite zaujímavejšie a atraktívnejšie ako klasické vyučovanie v lavici. Takéto podujatie zaujme viac ako samotný výlet vo voľnom čase. Samozrejme, nie každý má záujem o šport a cyklistiku, no ak bude škola aj naďalej ponúkať iné zaujímavé aktivity, vždy si nájdu okruh svojich pravidelných účastníkov. Tento výlet je toho príkladom.

Jakub Orvoš, oktáva

 

 

 

Additional information