Slávnostný venček študentov druhého ročníka a sexty - 4. 11. 2017

V sobotu, 4. 11. 2017, sa v Dome kultúry v Liptovskom Hrádku stretli študenti, rodičia a učitelia Gymnázia Michala Miloslava Hodžu na prvom spoločnom venčeku, ktorého organizátorom bolo tanečné štúdio Maestro pod vedením pána Róberta Szolnokiho. Slávnostný venček bol vyvrcholením Kurzu spoločenských tancov a spoločenskej výchovy, ktorý sa v tomto školskom roku po prvýkrát stal súčasťou Školského vzdelávacieho programu nášho gymnázia a pod taktovkou tancmajstra pokračoval aj po úvodnej „školskej časti“. Slávnostný večer dal dôstojnú bodku za premiérovou aktivitou školy a veríme, že spolupráca školy a rodičov bude v takomto duchu pokračovať aj počas nasledujúcich školských rokov.

PhDr. Vlasta Serdelová

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://joomla.gymlm.sk/images/Web/foto17-18/Vencek

Fotografie z Kurzu na ochranu života a zdravia - 26. až 29. septembra 2017

Fotografie z tohtoročného Kurzu na ochranu života a zdravia, ktorého sa zúčastnia žiaci tried III. A, III. B a septima v termíne od 26. do 29. septembra 2017 na hoteli Spojár v Žiarskej doline.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://joomla.gymlm.sk/images/Web/foto17-18/KOZAZ_2017

Kurz letných športov 2017

Ako sa už stalo tradíciou, záverečné dni školského roka sa pre študentov 2. ročníka nesú v znamení Kurzu letných športov. Nebolo tomu inak ani teraz. Počas troch dní (26.-28. júna) si študenti sexty, II.A a II.B vyskúšali rôzne druhy pohybových aktivít, napr. tenis, bejzbal, petanque, minigolf, lukostreľbu, raftovanie či cvičenie na TRX alebo jumping. Tohtoročný kurz sprevádzalo veľmi teplé a slnečné počasie, ktoré pomohlo navodiť už prázdninovú atmosféru. Nech sú teda aj nastávajúce voľné dni plné pohybu a radosti!

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://joomla.gymlm.sk/images/Web/foto16-17/KLS

Kurz letných športov 2016 - 29. 6. 2016

Aj v tomto školskom roku predmetová komisia telesnej a športovej výchovy pripravila pre študentov 2. ročníka a sexty Kurz letných športov. V dňoch 27.-28. júna 2016 mali študenti možnosť vyskúšať si nové pohybové aktivity. V spolupráci s LM Training centre si pod vedením K. Hybenovej zacvičili pomocou závesného systému TRX, D. Kasanická zas pre študentov pripravila hodinu jumpingu (na malých trampolínkach). V priestoroch školy študenti prevetrali tenisové, stolnotenisové a bedmintonové rakety, bejzbalové pálky, petang, či volejbalové a futbalové lopty. Na Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka si študenti zahrali minigolf, zastrieľali z luku a svoj program zavŕšili splavovaním na rafte.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://joomla.gymlm.sk/images/Web/foto15-16/KLS2016

Kurz na ochranu života a zdravia - 23. - 26. septembra 2014

V dňoch 23. - 26. septembra 2014 sa žiaci tretieho ročníka a septimy zúčastnili Kurzu na ochranu života a zdravia na chate Spojár v Žiarskej doline.  

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://joomla.gymlm.sk/images/Web/foto14-15/KOZAZ

Lyžiarsky kurz 1. ročníka 20. – 24. januára 2014

V termíne od 20. do 24. januára 2014 sa 58 žiakov 1. ročníka, 16 žiakov 2. ročníka, 6 inštruktori a 1 zdravotník  zúčastnia lyžiarskeho kurzu.  Kurz sa uskutoční internátnou formou  a bude prebiehať na lyžiarskom svahu Srdiečko - Kosodrevina - Chopok - Juh. Vedúcim kurzu je pán Ján Kalinay, vedúci PK TV.

Dokumenty k lyžiarskemu kurzu:

Zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pre účastníkov lyžiarskeho kurzu
Denný režim lyžiarskeho kurzu
Informovaný súhlas rodiča
Plán výcviku pre lyže
Plán výcviku pre snowboard

 

Krajské kolo v šachu jednotlivcov SŠ

V utorok 23.4.2013 sa v Liptovskom Mikuláši na pôde Strednej odbornej školy stavebnej uskutočnilo Krajské kolo v šachu jednotlivcov stredných škôl. Na okresnom kole tejto súťaže si postup na kraj vybojovali Roman Hroš (II.B) a Monika Mrázová (oktáva). Roman Hroš vo vyrovnanom súboji v kategórii registrovaných hráčov obsadil 4. miesto, Monika Mrázová sa stala majsterkou kraja v kategórii dievčat. Srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a Monike želáme veľa úspechov v celoslovenskom finále!

Výsledky: chlapci - registrovaní hráči

              dievčatá

 

Kurz na ochranu života a zdravia 2012

V dňoch 18. – 21. 9. 2012 sa v Hoteli Spojár v Žiarskej doline uskutoční Kurz  na  ochranu  života  a  zdravia pre žiakov tretieho ročníka a septimy.

Podrobnosti, obsah kurzu, denný režim, zásady bezpečnosti a  ochrany zdravia a informovaný súhlas zákonných zástupcov nájdete  tu.

Kurz letných športov

Predmetová komisia telesnej výchovy pripravila pre študentov 2. ročníka a sexty v závere školského roka Kurz letných športov. Aj keď počasie nie vždy prialo, všetky naplánované aktivity sa uskutočnili k plnej spokojnosti nielen študentov, ale aj vyučujúcich.

Pozrite si krátke video!

Všetkým študentom prajeme leto plné pohybu!

Kurz zimných športov

Lyžiarsky kurz absolvovali žiaci tercie v Žiari a prváci s kvintou na Kosodrevine.

 

Prváci:

Kurz bol od 23. januára do 27. januára. Jedno družstvo malo snowboardový výcvik.  Hoci počasie na nás skúsilo všetky svoje možnosti, kurz dopadol dobre. 

 

FOTO

Additional information