Sárova Bystrica - 36. ročník regionálnej postupovej súťaže mladých moderátorov

V priestoroch profesionálneho rozhlasového štúdia Katolíckej univerzity v Ružomberku sa 27. októbra 2014 konalo obvodné kolo regionálnej postupovej súťaže mladých moderátorov Sárova Bystrica, ktoré organizovalo Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši.

Táto súťaž má dlhoročnú tradíciu a vybraní žiaci našej školy sa jej zúčastňujú niekoľko rokov.Súťaží sa v dvoch kategóriách (do 18 rokov a nad 18 rokov) pod dohľadom trojčlennej odbornej poroty. Súťaž pozostáva zo štyroch disciplín: interpretácia spravodajského textu, interpretácia reklamného textu, vedenie rozhovoru so zaujímavým človekom, moderovanie vlastnej relácie

.Tento školský rok nás reprezentovali Antónia Vrbičanová zo IV. CJuraj Rakučiak z III. C. Na rozhovor so zaujímavým človekom si pozvali svojich spolužiakov, a to Simonu Sliacku zo IV. C a Natáliu Markovú z III. C.Aj tento rok súťažiaci nadviazali na úspechy z predchádzajúcich rokov.

Vo svojich kategóriách obsadili pekné 2. miesto a zároveň postúpili do krajského kola Sárovej Bystrice, ktoré sa bude konať 5. novembra 2014 v Žiline.K dosiahnutým úspechom a k vzornej reprezentácii našej školy srdečne blahoželáme.

MZ VO JaK – sekcia SJL       Mgr. Miroslav Marko

  • Sarova BYstrica RBK 3
  • Sarova Bystrica RBK 2
  • Sarova Bystrica RBK

Additional information