Majstrovstvá okresu v šachu jednotlivcov pre ZŠ a SŠ 2022

Dňa 16. novembra sa uskutočnili Majstrovstvá okresu v šachu jednotlivcov pre ZŠ a SŠ 2022. Naša škola v nich mala zastúpenie až v troch kategóriách. Najúspešnejším reprezentantom sa stal talentovaný šachista zo sekundy Martin Göllner, ktorý svojím súperom nedal žiadnu šancu a vyhral všetkých sedem zápasov, čím získal titul majstra okresu v kategórii žiaci ZŠ. V tejto istej kategórii sa veľmi dobre darilo aj Adamovi Kusému taktiež zo sekundy (6. miesto) a pekné partie zahrali aj Sebastián Pastrnák (kvarta), Jakub Stanko (kvarta), Matúš Krajči (kvarta) a Jakub Holiga (kvarta). 

V kategórii stredoškolákov sme mali zastúpenie nielen medzi chlapcami, ale aj v kategórii študentiek SŠ. Najlepší výsledok dosiahla práve  Zuzana Gešková z kvinty, ktorá získala vynikajúce 3. miesto. Výborné 6. miesto spomedzi 38 šachistov získal v kategórii študentov SŠ Martin Borsík (kvinta), ktorý získal rovnaký počet bodov ako tretí najlepší šachista, o jeho konečnom umiestnení rozhodovali pomocné body. Nasledovali ho Damián Beňo (sexta), Radovan Ontko (kvinta), René Kertész (kvinta) a Tomáš Rusina (II.A)

Výsledkové listiny:  žiaci ZŠ študenti SŠštudentky SŠ

Všetkým blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!

 

Additional information