Výstup na Baranec pri príležitosti storočnice nášho Gymnázia

Dňa 11. 10. 2018 sa na našej škole zorganizoval hromadný výstup na Baranec (2184 m. n. m.). Zúčastnilo sa ho 90 študentov, 9 učiteľov, 3 rodičia a 1 bývalý študent. To znamená, že na úplný vrchol nás vyšlo 103, čo je naozaj dosť.Táto akcia sa niesla v duchu 100-ročnice nášho gymnázia, ktorú budeme onedlho oslavovať a taktiež v duchu poézie. Na vrchole nám štyria žiaci predniesli básne našich bývalých významných študentov a učiteľov: Júliusa Lenka "Horám", Milana Rúfusa "Hory", Ivana Laučíka "Liptov" a Andreja Plávku "Bystrá". Taktiež každý, kto vyšiel, bol odmenený odznakom s logom našej školy, letáčikom s týmito básňami (ktorý navrhli naši spolužiaci zo septimy) a, samozrejme, nádhernými výhľadmi. Z vrcholu sme zišli do Žiarskeho sedla a následne na Žiarsku chatu. Tam sme si oddýchli, načerpali nové sily a bez úrazov a s dobrou náladou sme sa vrátili domov.

Linda Krnáčová, kvarta

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://joomla.gymlm.sk/images/Web/foto18-19/StorocnicaBaranec
 

Additional information